Nanga Pictureskolektyw pięciu wielokrotnie nagradzanych fotografów, na co dzień pracujących dla największych polskich redakcji i agencji prasowych. Fotografują najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Pięcioro fotografów, pięć różnych spojrzeń. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, skontaktuj się z nami.

Członkami kolektywu są: Sławek Kamiński, Aleksander Majdański, Mirosław Pieślak, Marta Rybicka i Maciej Stanik.

Sławek Kamiński

Laureat kilkunastu nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach fotografii prasowej. Zdobywca nagrody głównej Grand Press Photo 2019 za zdjęcie protestujących przez 40 dni rodziców dzieci niepełnosprawnych w Sejmie. Trzykrotny juror konkursów fotograficznych oraz autor wielu wystaw. Od 28 lat fotoreporter Gazety Wyborczej. W tym czasie fotografował premierów, prezydentów i posłów aż VII kadencji. Jego zdjęcia można zobaczyć także w serwisie agencji Reuters. Publikuje w większości polskich tytułów prasowych, m. in. w Polityce, Newsweeku, Wprost, National Geographic, Tygodniu Powszechnym, a także w takich tytułach zagranicznych jak francuski Liberation, amerykański Newsweek czy niemiecki Berliner Zeitung. Jego zdjęcia pojawiły się w kilkudziesięciu książkach. Brał udział w dużych realizacjach reklamowych dla Agory, Pekao, PZU, PWPW, TP S.A., Sferii, Orange czy Zelmera. Prowadzi warsztaty fotografii prasowej. Z zamiłowania motocyklista.

instagram.com/slawekkaminski.pl

instagram.com/TestyNaParze


Aleksander Majdański

Rocznik 1978 Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od ponad 20 lat fotoreporter. Pracę zaczynał w Gazecie Lubuskiej od ponad 10 lat w Dzienniku FAKT, Przeglądzie Sportowym i Agencji Fotograficznej Newspix.pl laureat BZWBK Press Photo 2015, Grand Press Photo 2015, Polski konkurs Fotografii Sportowej 2016 i 2017, nagrody E. Lokajskiego SDP 2019 i wielu innych.

www.aleksandermajdanski.pl

instagram.com/majdanski

 

 


Mirosław Pieślak

Ekonomista z wykształcenia, fotoreporter z zawodu. Pochodzący z Olsztyna a rodzinnie związany z Trójmiastem. Nagradzany na konkursach fotografii prasowej Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo. Laureat nagrody Fotoreporter Roku 2019 przyznawanej w ostatnich latach przez Stowarzyszenie Fotoreporterów. Od kilku lat realizuje projekt fotograficzny „Projekt Plaża” ukazujący zjawisko tzw. „parawaningu” występujące na polskich plażach. Prywatnie tata Matyldy i Wojtka. 

Facebook

 

 

 

 


Marta Rybicka

Fotograf dokumentalny. Podwójna laureatka GRAND PRESS PHOTO 2019. Swoją karierę rozpoczęła dokumentując skutki trzęsienia ziemi na Haiti oraz powodzi w Polsce. Fotografowała życie i warunki pracy w Indiach i Sudanie. Obecnie prowadzi projekty długoterminowe dotyczące bliskości i intymności. Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą, publikowała m.in. w PANI, Zwierciadle, Newsweeku, Gazecie Wyborczej, Les Inrockuptibles. Współpracowała z magazynem Pismo w ramach cyklu reportaży „Dobro Wspólne”. Finalistka Konkursu o stypendia twórcze MKiDN. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci i dorosłych.

www.martarybicka.pl

Instagram.com/_marta_rybicka

 

 


Maciej Stanik

Swoją pracę jako fotoreporter zaczynał w 2008 roku w Łodzi, w jednej z lokalnych gazet. Po ośmiu latach został freelancerem. Obecnie współpracuje z redakcjami m. In. Natemat.pl czy Wirtualną Polską. Od 2019 roku tworzy materiały ze stref kryzysowych. Specjalizuje się w reportażach społecznych. Odwiedził takie kraje jak Wenezuela, Syria, Afganistan, Zambia czy Górski Karabach. Otrzymał pierwsza nagrodę za fotoreportaż z Wojny w Górskim Karabachu przyznaną przez Stowarzyszenie Fotoreporterów oraz II miejsce w kategorii życie codzienne w konkursie Grand Press Photo za reportaż o życiu uzależnionych od heroiny w Afganistanie. Został wyróżniony w konkursie Viva Photo Awards za reportaż o bezdomnych dzieciach w Lusace, stolicy Zambii. Był nominowany do nagrody „Fotoreporter Roku 2020”.

Instagram.com/maciek_stanik